Mangoose

Rowery Mongoose – marka dla miłośników mocnych wrażeń

06/22/2023

Każdy, kto oczekuje od jazdy na rowerze czegoś więcej niż pięknych widoków i obcowania z naturą, musi poznać markę Mongoose. Jej produkty od przeszło 40 lat są obecne na rynku, a ich BMX-y znają niemalże wszyscy.

Rowery gravel

Wśród produktów Mongoose w sklepach internetowych takich jak Greenbike.pl, dobrze znane są rowery typu gravel. To połączenie roweru szosowego i przełajowego. Sprawdzi się zarówno do codziennych dojazdów na krótkich trasach w mieście, jak i do dłuższych wycieczek po terenach leśnych.

Ma szersze opony, niż w standardowym rowerze, co ma pozytywny wpływ na komfort jazdy w terenie. Poza tym jest dość wygodny. Specjaliści są zdania, że łączy w sobie najlepsze cechy roweru górskiego i szosowego, eliminując jednocześnie ich wady.

Sprawdzi się u osób, które preferują jazdę mieszaną: codziennie korzystają z roweru, by nim dojeżdżać do pracy, czy na zakupy, ale jednocześnie lubią też jeździć po polnych i leśnych drogach.

Rowery górskie

Mangoose

Jeszcze 20 lat temu rowery górskie były komunijnym hitem. Dziś każdy już wie, że przysłowiowy góral to nie jest rozwiązanie dla każdego i w każdy teren. Sprawdzi się do zjazdów i podjazdów w nierównym terenie. Będzie jednak niewygodny dla ludzi, którzy po prostu jeżdżą po mieście.

Dobry rower górski powinien być lekki, ale mieć sztywną ramę. Przy zakupie warto też zwracać uwagę na osprzęt: dobrej jakości hamulce i przerzutki to podstawa.

Rowery miejskie (urban)

Rowery urban Mongoose to połączenie funkcjonalności i elegancji, a także wygody. To niezwykle użyteczny rower, który sprawdzi się do codziennej jazdy po mieście. Łatwo się prowadzi i świetnie radzi sobie w przestrzeni miejskiej.

Takie rowery mają obniżoną ramę. Wszystko dlatego, by osoby, które z nich korzystają mogły z łatwością zsiadać z nich na skrzyżowaniach, czy przejściach dla pieszych. Można dobrać do nich stylowe akcesoria – koszyki przednie lub tylnie oraz eleganckie lusterka boczne.