bieznia

Zadbaj o swój sprzęt do ćwiczeń

04/03/2020

Bieżnie treningowe to sprzęt bardzo eksploatowany na siłowniach i różnego rodzaju salach do ćwiczeń. Osoby, które mają go w domu i systematycznie z niego korzystają również powinny zadbać o jego serwis, który pozwala sprawdzić sprzęt i szybko naprawić powstałe w nim nieprawidłowości.

Serwis bieżni treningowej

Konserwacja sprzętów do treningu jest niezwykle ważna. Pozwala ona bowiem przyczynić się nie tylko do dłuższej pracy sprzętu, ale i także do jego efektywności i jakości treningów. Podczas bowiem normalnej eksploatacji bieżni treningowej może się zdarzyć, że pewne elementy jej zaczynają głośniej chodzić lub zdecydowanie nie działa ona tak jak powinna. Jest to więc pierwszy sygnał, by wykonać jej przegląd. Serwis bieżni treningowej zazwyczaj dokonują fachowcy, którzy bardzo dobrze znają się na takim sprzęcie. To oni też szybko i skutecznie potrafią stwierdzić co działa w niej nieprawidłowo oraz o jakie elementy bieżni powinno dbać się najwięcej. Takie instrukcje zdecydowanie warto zapamiętać i do nich się stosować, by sprzęt służył swojemu użytkownikowi na wiele dłużej.

Smar do bieżni

Bywa tak, że podczas biegania na bieżni i pod wpływem nacisku na pas treningowy słychać skrzypienie. Wówczas stosować należy odpowiedni smar, który pozwoli bieżni chodził „łatwiej i ciszej”. Taki smar do bieżni powinien być do niej odpowiednio dobrany. Liczy się także jego regularne stosowanie. Zastąpienie go produktami uniwersalnymi lub olejami, które nie są przeznaczone typowo do takich sprzętów może nie być dobrym rozwiązaniem.