Akcesoria turystyczne na letni biwak z dziećmi

05/10/2022

Planując biwak z dziećmi warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. U nas, to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa maluchom, wybór atrakcyjnego miejsca na biwakowanie oraz szereg pomysłów na to, aby nie wkradła się nuda podczas gorszych warunków pogodowych.

Jak powszechnie wiadomo, nie ma złej pogody, a tylko złe ubranie, to jednak – w przypadku dzieci – może wkraść się jeszcze jakiś nieproszony element w postaci kontuzji czy nawet choroby. Dlatego, aby zapobiec panice, zawsze pamiętamy o możliwie jak najlepiej zaopatrzonej apteczce. Kolejną kwestią jest odpowiedni dobór akcesoriów turystycznych i sprzętu do zabawy, choć ten ostatni może być tym pierwszym, to często pakujemy jakieś gry czy kredki i farby z kilkoma arkuszami papieru do malowania.

Kolorowe akcesoria turystyczne na biwaku

Podstawą naszych biwaków jest szybki do rozłożenia namiot, materace, śpiwory i kuchenka turystyczna, a także naczynia, które nie stłuką podczas upadku na twarde podłoże, bo choć zazwyczaj jadamy na trawie, to dzieci mają różne pomysły. Ponieważ nasze pociechy mają 3 i 4 lata, to dla nich wybraliśmy kolorowe miski i talerze z melaminy oraz mieniące się w słońcu bidony.

Wiele akcesoriów https://dobrenarty.pl/turystyka/akcesoria-turystyczne/ powinno się znaleźć na takim wyposażeniu. Każde z nich ma również plecak z ulubioną postacią z bajki. Plecaki wyposażone są w mnóstwo przegródek, aby zmieściły do nich zarówno własne naczynia jak i gadżety potrzebne do odkrywania okolicy.

Zazwyczaj są to lornetki do podglądania ptaków i wiewiórek, czołówki na wieczorne spacery, ale też kolorowe piłki do pompowania w razie ochoty na mecz w wodzie czy na plaży, jeśli akurat biwakujemy w pobliżu jeziora lub morza.

Odzież i akcesoria turystyczne odpowiednie nad rzekę

Najczęściej wybieramy biwakowanie nad rzeką, gdzie łowimy ryby lub zwyczajnie brodzimy w wodzie podziwiając faunę i florę. Dzieci mają kolorowe krzesła wędkarskie, które same pomalowały farbami do tkanin.

Na takich wypadach świetnie sprawdzają się wodery, aby maluchy mogły swobodnie spacerować po rozlewiskach i płytkich brzegach rzeki. Zawsze mamy wędki, wiaderka i sita w dziecięcych rozmiarach, a w ich plecakach okulary przeciwsłoneczne i czapki z daszkiem lub kapelusze.

Wybierając się na biwak z dziećmi, oprócz dostosowania odzieży do pory roku i aury, warto sprawdzić ukształtowanie terenu u celu podróży. Niekiedy przydadzą się, oprócz odpowiedniego obuwia, również lekkie kije trekkingowe, które są dostępne w wersjach dla dzieci.

Akcesoria turystyczne – nie tylko sprzęt

Jeśli pojemność lub przygotowanie auta pozwala, a dzieci lubią, to warto zabrać rowery, a tym samym eksplorować większą część okolicy biwakowej. My montujemy do naszych siodełka, znajomi mają przyczepkę rowerową do zapakowania dzieciaków.

Pamiętajmy jednak, że akcesoria turystyczne, to nie tylko sprzęt turystyczny, buty, kurtki czy papierowe talerze, to również nieproszeni goście wieczornych kolacji przy ognisku czy grillu. Komary, bo o nich mowa, mogą skutecznie zniechęcić do biwakowania.

Zatem należy zaopatrzyć się we wszelkie odstraszacze na te owady, a także maści i żele na ukąszenia. Będzie przyjemniej poznawać przyrodę i uroki biwaku.