Dziecięce buty narciarskie – jak dobrać rozmiar?

10/19/2020

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko potrafiło dobrze jeździć na nartach powinien zadbać, aby rozpoczęło ona swoją przygodę ze sportami zimowymi na jak najwcześniejszym etapie. W praktyce oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pierwszy sprzęt narciarski kupić dziecku w wieku kilku lat! Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejszą jest dobranie butów narciarskich odpowiednich dla dziecka. W jaki sposób można to zrobić?

Idealne buty narciarskie

Wysokiej jakości buty to takie, które sprawią, że dziecko będzie się czuło na stoku komfortowo oraz bezpiecznie. Będzie to możliwe jedynie w sytuacji, gdy obuwie będzie miało prawidłowy rozmiar. Kupując buty w sklepie ze sprzętem narciarskim nie można ufać opinii dziecka. Nie ma ono zdolności do racjonalnego ocenienia, czy określone buty narciarskie będą dla niego komfortowe. Żeby mieć pewność rozmiaru należy zmierzyć długość stopy pociechy. W jaki sposób można to zrobić?

W tym celu należy odrysować stopę na kartce papieru, a następnie zmierzyć długość rysunku. Poprzez ten prosty zabieg można z łatwością dobrać idealne buty narciarskie dziecięce. Każdy rodzic powinien jednak pamiętać, że dziecko bardzo szybko rośnie. Tak więc nie ma nic złego w kupieniu butów narciarskich nieco większych niż wynika to z długości stopy. Oczywiście nie wolno przesadzać, ale buty narciarskie dłuższe o 1 lub 2 cm nie pogorszą komfortu oraz bezpieczeństwa dziecka na stoku. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupienie butów rozszerzanych, które pozwalają na zmianę rozmiaru.