Jeśli rower uniwersalny, to tylko Kross Evado

08/02/2019

Rower jest jednym z najbardziej popularnych środków transportu poza samochodem. Wygoda jego użytkowania i przyjemność czerpana z jazdy, a także niezwykle pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie to atuty, z którymi ciężko polemizować. Decydując się na kupno nowego roweru warto zatem poświęcić temu tematowi trochę uwagi i wybrać model, który będzie nadawał się do wszechstronnych zastosowań, sprawdzając się zarówno w miejskiej dżungli, jak i w leśnych ostępach.

Dobrą propozycją, spełniającą powyższe warunki jest Kross Evado -produkt polskiego producenta, zbierający dobre recenzje zarówno wśród amatorskich użytkowników, jak i u znawców tematu. Wszystko dzięki jego dobremu wykonaniu i wysokiej klasy wyposażeniu. Postawiony na dużych, 28 calowych kołach pojazd posiada ramę z aluminium, dzięki czemu jest lekki, nie obciążając w ten sposób użytkownika.

Serie rowerów Kross Evado (https://www.dobrerowery.pl/kross-evado) wyposażono w system przerzutek Shimano, z ergonomicznymi i wygodnymi w użyciu manetkami, którą mają również możliwość zablokowania kierunku zmiany biegów. Z kolei hamulce wykonano w systemie hydraulicznym z tarczami, co daje pewność skutecznego hamowania w każdej sytuacji i warunkach. Jazda po nierównościach z kolei nie daje się we znaki dzięki zastosowaniu widelca z amortyzatorem, którego twardość można w łatwy sposób wyregulować.

Stylistyka roweru odpowiada obecnym czasom. Kolorystyka oparta jest o kolor szaro-stalowy i subtelnie umieszczoną czerwień. Producent zastosował trwałe malowanie proszkowe. Całość uzupełnia wygodna kierownica i komfortowe siodełko, które nie uwiera nawet w czasie długiej jazdy. Rower jest udanym kompromisem dla osób, które lubią zarówno jazdę po utwardzonych ścieżkach rowerowych, jak i po drogach gruntowych.