Najwięksi konkurenci sklepów narciarskich

09/05/2020

Handel jest trudnym biznesem. Konkurencja jest duża i jest wiele zewnętrznych czynników, które mogą wpłynąć na jego powodzenie. Sklep narciarski jest typowo specjalistycznym punktem handlowym, o mało zróżnicowanym asortymencie.

Zazwyczaj prowadzone są przez pasjonatów, znających temat od podszewki. Są oni fachowcami w temacie, znają niuanse i mogą godzinami opowiadać o oferowanym przez siebie sprzęcie. W takim sklepie możemy poczuć się „jak w domu”.

Największą konkurencją dla takich niewielkich biznesów są duże sklepy sieciowe. Ich niewątpliwą zaletą jest to, iż potrafią zaoferować towar w cenach zwykle nieosiągalnych dla małych sklepów. Specjalizują się w masowej sprzedaży towarów przeznaczonych głównie dla początkujących narciarzy.

Najczęściej oferują produkty od jednego producenta. Przeważnie są to najniższe serie sprzętu oferowane na rynku. Przyjęty przez nie model sprzedaży oparty na częstych promocjach, dużych zniżkach oraz gratisach, trafia w gust masowego odbiorcy. Sprzyja to niewątpliwie dotarciu do klienta, dla którego przede wszystkim liczy się budżet. Tańszy sprzęt to większa grupa jego odbiorców, którzy w przyszłości mogą zostać klientami typowego sklepu narciarskiego.

Klient, który zakupił tańszy sprzęt w sklepie sieciowym i złapał bakcyla do narciarstwa, niewątpliwie będzie w przyszłości poszukiwał bardziej zaawansowanego sprzętu narciarskiego. Taki klient na pewno odwiedzi specjalistyczny sklep narciarski w którym znajdzie fachowe doradztwo oraz sprzęt, który pozwoli podnieść jego umiejętności narciarskie.

Sklep narciarski dostępny na stronie https://www.krakowsport.pl